13.06.2026
09:00
Opieka nad pacjentem 13.06Stacjonarne
6 Pkt. edukacyjne twarde

Zapraszamy na bezpłatny warsztat stacjonarny, realizowany w ramach spotkania "Opieka nad pacjentem w praktyce aptecznej".

Szkolenie odbędzie się w NOVOTEL WROCLAW CITY ul. Powstańców Śląskich 7 we Wrocławiu

 Spotkanie składa się z 2 części – wykładowej oraz warsztatowej

 

 Program merytoryczny (Część wykładowa)

Pierwszy wykład ,,Medycyna podróży w praktyce farmaceutycznej' poprowadzi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Korzeniewski -

specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży

Drugi wykład ,,Rola farmaceuty w profilaktyce i wczesnym wykrywaniu zespołu stopy cukrzycowej’’ poprowadzi dr n. m. i n. o zdr. Beata Stepanow -  ekspertka edukacji diabetologicznej

Część warsztatowa: "Badania diagnostyczne - od koncepcji do praktyki w aptece"

 

Podczas szkolenia "Badania diagnostyczne - od koncepcji do praktyki w aptece" uczestnicy dowiedzą się:

  • jak w 6 krokach profesjonalnie przygotować placówkę do przeprowadzania badań
  • w jaki sposób skutecznie komunikować pacjentom korzyści płynące z nowej usługi
  • jak prawidłowo stosować techniki pobierania krwi włośniczkowej oraz wymazów z nosa i gardła
  • jak rygorystycznie przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny podczas wykonywania procedur.

Celem szkolenia jest przygotowanie personelu do sprawnego wdrożenia usług diagnostycznych oraz zapewnienie najwyższych standardów sanitarnych w codziennej praktyce. Udział w warsztacie pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności technicznych oraz przełoży się na realne korzyści, takie jak:

  • Zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pacjentów i personelu dzięki biegłości w procedurach higienicznych.
  • Zwiększenie profesjonalizmu placówki poprzez sprawne i bezstresowe przeprowadzanie badań diagnostycznych.
  • Budowanie lojalności pacjentów dzięki jasnej komunikacji i wysokiej jakości świadczonych usług medycznych.

Szkolenie poprowadzi mgr farm. Dorota Ulma-Tylek - ekspert Aptekarskiej Szkoły Zarządzania.

Warsztat jest przeznaczony dla farmaceutów posiadających uprawnienia do badań diagnostycznych lub farmaceutów, którzy w najbliższej przyszłości planują rozpoczęcie wykonywania badań diagnostycznych.

Harmonogram spotkania:

8:30 - 9:00 – rejestracja

9:15 – 10:00 – pierwszy wykład

10:00 – 10:45 – drugi wykład

10:45 – 11:15 – przerwa kawowa

11:15 – 13:15 – pierwsza część warsztatów

13:15 – 14:15 – obiad

14:15 – 16:15 – druga część warsztatów

 

Udział farmaceutów  w tym spotkaniu jest całkowicie bezpłatny.

 

Za udział w szkoleniu farmaceuci otrzymają 6 punktów tzw. twardych, 

Warunkiem otrzymania punktów jest obecność na szkoleniu stacjonarnym oraz rozwiązanie testu dostępnego w tym kursie.

Miejsce wydarzenia:

Wrocław

Szczegóły:Kategoria: Opieka nad pacjentem 13.06    Forma: Stacjonarne
Organizator:
Aptekarska Szkoła Zarządzania

607 451 583
biuro@aptekarska.pl